Daglig träning Balettakademien och Danscentrum Stockholm

Terminsöversikt daglig träning

Här presenteras en sammanfattning av vårens klasser på Balettakademien och Danscentrum Stockholm comviq.

För information om klasserna och coacherna se information i vårt detaljerade Schema.

Var uppmärksam på att det kan förekomma avvikelser i vilka veckodagar och tider som gäller vid vissa tillfällen here. I vårt Schema finns detaljerad information om respektive klass.

Vecka Datum Nutida
kl. 10-11.30
Danscentrum Stockholm
Balett
kl. 10.30-12.00
Balettakademien
Jazz
kl. 12-13.30
Balettakademien
2 11-15 jan Digital Träning i samarbete med Dansalliansen Vinyasa Yoga: Eric Ernerstedt Ingen klass Ingen jazz
3 18-22 jan Digital träning Gaga Lee Brummer/Emma Rozgoni Åsa Lundvik Gustafson Ingen klass
4 25-29 jan Digital Träning Sigal Zhouk Jan-Erik Wikström Christin Olesen
5 1-5 feb Shai Faran Jan-Erik Wikström Christin Olesen
6 8-12 feb Mer info kommer Kusi Castro Matilda Fleberg
7 15-19 feb Yared Cederlund Agnieszka Dlugoszlewska Albin Lindén
8 22-26 feb Toby Gunn Agnieszka Dlugoszlewska LAC
9 1-5 mars Satoshi Kudo Ingen klass Ingen klass
10 8-12 mars Mer info kommer Ivailo Valev Anna Holmström
11 15-19 mars Marcus Baldemar Ivailo Valev Kenny Svensson
12 22-26 mars Mer info kommer Arsen Mehrabyan Kenny Svensson
13 29 mars- 2 april Mohamed Y. Shika Olga Kliapovskaia Johan Forsberg
14 5-9 april Cristina Caprioli Olga Kliapovskaia Modernt: Charlotta Öfverholm (tis-tors)
15 12-16 april Jeanette Bolding Tilman O'Donnell Zain Odelstål
16 19-23 april Linda Adami Tilman O'Donnell Marco Whilborg
17 26-30 april Mona Namer Lee Brummer Jennie Widegren (Jumps & Turns)
18 3-7 maj Shannon Cooney OBS NY TID: 16-17:30 Lee Brummer Bianca Fernström
19 10-14 maj Mån-ons: Mer info kommer Tors-fre: Alma Söderberg Kusi Castro Mia Hellberg
20 17-21 maj Linda Blomkvist Katarina Wester Anna Ståhl
21 24-28 maj House: Maria Kaee Katarina Wester Mer info kommer
22 31 maj-4 juni Patrica Vázquez Iruretagoyena Ingen balett Mer info kommer
23