Daglig träning Balettakademien och Danscentrum Stockholm

Terminsöversikt daglig träning

Här presenteras en sammanfattning av vårens klasser på Balettakademien och Danscentrum Stockholm.

För information om klasserna och coacherna se information i vårt detaljerade Schema.

Var uppmärksam på att det kan förekomma avvikelser i vilka veckodagar och tider som gäller vid vissa tillfällen. I vårt Schema finns detaljerad information om respektive klass.

Vecka Datum Nutida
kl. 10-11.30
Danscentrum Stockholm
Balett
kl. 10.30-12.00
Balettakademien
Jazz
kl. 12-13.30
Balettakademien
2 9-13 jan Nasreen Aljanabi Larsson Åsa Lundvik Gustafson Ingen jazz
3 16-20 jan Salka Ardal Rosengren Åsa Lundvik Gustafson Alex Erikson (OBS: Mån-ons)
4 23-27 jan Sebastian Lingserius Olga Kliapovskaia Anna Holmström OBS: Mån-ons)
5 30 jan- 3 feb Helena Franzén Arsen Mehrabyan Sanna Jansson (OBS: Mån-ons)
6 6-10 feb Shannon Cooney (I samarbete med Dansalliansen) Johanna Björnsson Matilda Fleberg (OBS: Mån-ons)
7 13-17 feb Vincent Jonsson Ivailo Valev Pauline Eddeborn (Mån-ons)
8 20-24 feb Eleanor Bauer Ivailo Valev Anna Ståhl
9 27 feb- 3 mars Viktor Ruban Ingen balett Emma Evelein (OBS: Tis-tors) (I samarbete med Dansalliansen)
10 6-10 feb Katarina Eriksson Johanna Björnsson Patrik Riber
11 13-17 mars Linda Blomqvist Eugenia Bolander Celia Caap/Marlene Lindahl
12 20-24 mars Linda Blomqvist Eugenia Bolander Kenny Svensson
13 27-31 mars Marcus Baldemar Julian Moss Kenny Svensson
14 3-7 april Anna Grip (OBS: Mån-ons) Julian Moss (OBS: Mån-tors) Mia Hellberg
15 10-14 april Mari Carrasco(OBS: Tis-fre) Ingen balett Albin Lindén (OBS: Tis-tors)
16 17-21 april Sarah Stanley Kusi Castro Albin Lindén
17 24-28 april TBA Kusi Castro Ambra Succi
18 1-5 maj Zoe Puloch Lee Brummer Maria Sundin (OBS: Tis-tors)
19 8-12 maj Rasmus Ölme Lee Brummer Christin Olesen
20 15-19 maj Anette Jeline TBA Charlotta Öfverholm
21 22-26 maj TBA Agnieszka Dlugoszewska Christin Olesen
22 29 maj- 2 juni Liz Kinoshita Agnieszka Dlugoszewska Marco Whilborg
23