Daglig träning Balettakademien och Danscentrum Stockholm

Terminsöversikt daglig träning

Här presenteras en sammanfattning av vårens klasser på Balettakademien och Danscentrum Stockholm.

För information om klasserna och coacherna se information i vårt detaljerade Schema.

Var uppmärksam på att det kan förekomma avvikelser i vilka veckodagar och tider som gäller vid vissa tillfällen. I vårt Schema finns detaljerad information om respektive klass.

Vecka Datum NUTIDA TEKNIK
Danscentrum Stockholm 10-11.30
Fredagsklass 10-12
BALETT
Balettakademien
mån-tors 10.30-12.00
JAZZ
Balettakadmien
mån-tors kl 12.00-13.30
34 20-24 aug Ori Flomin
Fredagsklass: Insister Space
Jan-Erik Wikström Ingen jazz
35 27-31 aug Karin M Jameson
Fredagsklass: Insister Space
Jan-Erik Wikström Malin Emmoth
36 3-7 sep MWF festivalen
info om coacher inom kort
Fredagsklass: Insister Space
Arina Trostyanetskaya Kenny Svensson
37 10-14 sep Margret Sara Gudjonsdottir
mån-fre
Arina Trostyanetskaya Milena Jacuniak
38 17-21 sep Ingen nutida Pontus X Sundset
Obs! kl.12-13.30
Erica Sobol
Obs! kl.10.30-12.00
39 24-28 sep Gavriel Spitzer/ Gaga
Fredagsklass: Insister Space
Agnieszka Dlugoszewska Yeya Ekström
40 1-5 okt Andrew Champlin
Balett med somatisk inrikrning
mån-fre
Allyson Way Wanselius Matilda Fleberg
41 8-12 okt Anna Grip
mån-fre
Allyson Way Wanselius Anthony Lomuljo
42 15-19 okt Satoshi Kudo Olga Kliapovskaia Lisa Arnold
43 22-26 okt Rasmus Ölme
mån-fre
Johanna Björnsson Anna Ståhl
44 29 okt - 2 nov Eleanor Bauer
Fredagsklass: Insister Space
LOV LOV
45 5-9 nov Benny Olk
Fredagsklass: Insister Space
Joakim Stephenson Johan Forsberg
46 12-16 nov Ingen nutida Joakim Stephenson Emma Svedberg
47 19-23 nov Zoe Polluch
Fredagsklass: Insister Space
Marc Ribaud Fanny Svensson
48 26-30 nov Libby Farr
Gyrokinesis+Balett
mån-fre 10-12
Charlotta Öfverholm
Obs! Modernt
Therese Carlsson
49 3-7 dec Weld
Fredagsklass: Insister Space
Johanna Björnsson Ingen jazz
50 10-14 dec Helena Franzén
Fredagsklass: Insister Space
Åsa Lundvik Gustafson Ingen jazz