Daglig träning Balettakademien och Danscentrum Stockholm

Terminsöversikt daglig träning

Här presenteras en sammanfattning av vårens klasser på Balettakademien och Danscentrum Stockholm.

För information om klasserna och coacherna se information i vårt detaljerade Schema.

Var uppmärksam på att det kan förekomma avvikelser i vilka veckodagar och tider som gäller vid vissa tillfällen. I vårt Schema finns detaljerad information om respektive klass.

Vecka Datum Nutida
kl. 10-11.30
Danscentrum Stockholm
Balett
kl. 10.30-12.00
Balettakademien
Jazz
kl. 12-13.30
Balettakademien
2 7-11 jan Cilla Olsen
Fredgasklass: Weld
Pontus Sundset Granat Ingen jazz
3 14-18 jan Tilman O´Donnell
OBS! Balett mån-fre kl.10-11.30
Helena Franzén
OBS! Nutida mån-tors kl.10.30-12.00
Malaya
4 21-25 jan Emma Rozgoni
OBS! Gaga mån-ons kl.10.30-11.45
Fredagsklass: Weld
Dragos Mihalcea mån-ons
Katarina Edling tors den 24 jan
Malaya
5 28jan-1 feb Roberto Olivan
Fredagsklass: Weld
Judith Simon Jon Ole Olstad
6 4-8 feb Zoe Poluch
Fredagsklass: Weld
Joakim Stephenson Pauline Eddeborn mån
Jon Ole Olstad tis-tors
7 11-15 feb Robin Jonsson
Fredagsklass: Weld
Johanna Björnsson Milena Jacuniak
8 18-22 feb Satoshi Kudo
Fredagsklass: Weld
Olga Kliapovskaia Christoffer Bergström
9 25 feb - 1 mars Anna Pehrson
Fredagsklass: Weld
Sportlov Sportlov
10 4-8 mars Anne-Mareike Hess
mån-fre kl.10-12
Eytan Sivak Anna Ståhl: mån, ons och tors
Johan Forsberg på tis den 5/3
11 11-15 mars Sebastian Lingserius
Fredagsklass: Weld
Katarina Edling Johan Forsberg
12 18-22 mars Elina Fokina
Fredagsklass: Weld
Pontus Sundset Granat Julia Ehrstrand mån och ons
Yeya Ekström tis och tors
13 25-29 mars Sigal Zouk
Fredagsklass: Weld
Dragos Mihalcea, mån-tis
Åsa Lundvik Gustafson, ons-tors
Julia Ehrstrand mån och ons
Yeya Ekström tis och tors
14 1-5 april Asher Lev
Mån-fre kl.10-11.30
Louise Bennet Julia Ehrstrand mån och ons
Yeya Ekström tis och tors
15 8-12 april Dan Johansson
Fredagsklass: info snart
Louise Bennet Fanny Svensson
16 15-18 april Chrysa Parkinson
OBS! Mån-tors 10-13 (tretimmarsklass)
Joakim Stephenson Påsklov
17 23-26 april Robert Hewitt
OBS! Ballet tis-fre kl.10-11.30.
Lov Sigrid Vik
tis-tors kl.12-13..30
18 29-30 april och
2-3 maj
Robert Hewitt
OBS! Ballet mån-tis, tors-fre kl.10-11.30.
Lov Milena Jacuniak
mån-tis kl.12-13.30
19 6-10 maj Patricia Iruretagoyena
Fredagsklass: info snart
Katarina Wester Gabriella Kaiser
20 13-17 maj Anna Grip
Fredagsklass: info snart
Arina Trostyanetskaya Matilda Fleberg
21 20-24 maj Linn Ragnarsson
Fredagsklass: info snart
Arina Trostyanetskaya Charlotta Öfverholm
mån-ons
22 27-31 maj Insister Space
mån-ons och fre kl.10-12
Jan-Erik Wikström
mån-ons kl.10.30-12
Ingen jazz
23 3-5 juni Winston Reynolds
Axel Guerin mån-ons kl.10-11.30
Jan-Erik Wikström
mån-ons kl.10.30-12
Ingen jazz